Jednym z rodzajów wyposażenia magazynu, które dają szybki i łatwy dostęp do składowanych towarów, są regały paletowe rzędowe. Dzięki prostej konstrukcji, złożonej ze słupów ramy regału, stężeń i trawersów (poziomych belek), można na nich przechowywać najróżniejsze towary, osadzone na paletach. Wymogiem jest jednolite rozłożenie masy na obu trawersach.
Dodatkowe zabezpieczenie w tego typu konstrukcjach stanowią stosowane dodatkowe siatki tylne lub też specjalne belki, chroniące przed przepchnięciem ładunku.
Niewątpliwą zaletą regałów paletowych rzędowych jest to, że dają szerokie możliwości co do typu magazynowanych produktów. Wymogiem jest tylko składowanie ich na palecie EURO lub podobnej (zarówno z drewna, jak i z tworzywa). Do nich zaś można wykorzystać najróżniejsze rodzaje nadstawek (o ile są zgodne z normą UIC435), w tym kosze i skrzynie. Regały te można też dostosować pod względem masy i rozmiaru magazynowanych towarów. Te zaś mogą być również składowane w układzie prostopadłym albo równoległym.
Dodatkowymi zaletami tego typu rozwiązania jest możliwość prowadzenia łatwej kontroli stanu magazynowego, a także atrakcyjnie niska cena. Aby jednak były w pełni bezpieczne, należy regularnie dokonywać odpowiedniego przeglądu, jak i - w przypadku pojawienia się uszkodzeń - bieżących napraw.
Przeglądy i naprawy regałów rzędowych
Oferujemy Państwu profesjonalny serwis regałów paletowych rzędowych. Nasza propozycja różni się od rozwiązań konkurencji, gdyż nie wymaga demontażu i wymiany elementów konstrukcji (o ile nie doszło do pęknięć i trwałych uszkodzeń). W naszej pracy wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają przywrócenie pierwotnego kształtu i nośności słupa regału.
Na wykonane prace udzielamy 5-letniej gwarancji, a opatentowany przez nas system spełnia rygorystyczne wymogi europejskie (posiadamy certyfikację PN - EN 15635).
Podstawowa budowa regału rzędowego
Konstrukcja połączeń
Zabezpieczenie ładunku
Siatka tylna – zabezpieczenie ładunku lub jego części przed wypadnięciem za regał wolnostojący
Zabezpieczenie przed przepchnięciem ładunku za regał
Zabezpieczenie przed uszkodzeniami
Regały rzędowe – wyposażenie w zależności od rodzajów nośników ładunku
Składowanie na belkach poziomych bez dodatkowego wyposażenia – palety EURO i podobne: drewniane; plastikowe; z nadstawkami produkowane wg UIC435 o certyfikowanej nośności regałowej
Rodzaje jednostek ładunkowych wymagających zastosowania wyposażenia dodatkowego do bezpiecznego składowania (nakładki do opakowań na nóżkach; panele; wypełnienia kratowe lub płyta)
Rodzaje jednostek ładunkowych wymagających zastosowania wyposażenia dodatkowego do bezpiecznego składowania ( panele; wypełnienia kratowe, siatkowe lub płyta)
Obsługa ładunku - regał rzędowy
Do obsługi regałów rzędowych stosujemy wózki podnośnikowe różnego typu.
-
- Zapoznać się z dokumentem magazynowym (poleceniem)
- Zlokalizować właściwą pjł.
-
- Sprawdzić poprawność wykonania pjł.
- Pobrać pjł. na widły (maksymalnie głęboko);
- Unieść nad posadzkę i odchylić maszt „na siebie” (funkcja opcjonalna dla wózka)
-
- Prowadzić wózek z dopuszczalną prędkością; przodem lub tyłem w zależności od widoczności
- Dojechać do właściwego rzędu regałów;
- Sprawdzić zgodność pjł z tablicą znamionową regału
-
- Odnaleźć właściwe miejsce składowania
- Ustawić wózek prostopadle do regału – uwaga na możliwość uderzenia w regał
- Wyprostować maszt
- Unieść pjł na wysokość około 3-5 cm ponad wybrany poziom składowania (uwaga na belki wyższego poziomu)
-
- Ustawić pjł na przeciwko miejsca odłożenia manewrując wózkiem lub przesuwając maszt (funkcja opcjonalna dla wózka)
- Wjechać w regał prowadząc pjł równo, bez szorowania o belki poziome
- Delikatnie odstawić ze zwróceniem uwagi na prawidłowe położenie na belkach (uderzenia nie są dopuszczalne)
- Ostrożnie wycofać wózek
- Opuścić widły do poziomu transportowego
- Powtórzyć cykl